Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční zpráva 2013

14. 4. 2014

Výroční zpráva 2013

Vítr v hřívě o.p.s. Ivančice

IČ 29319048, Kpt.Jaroše 179/28, Ivančice 66491

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výroční zpráva

2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výroční zpráva obecně prospěšné společnosti Vítr v hřívě o.p.s. za rok 2013 byla zpracována v souladu se zákonem č. 248/1995 Sb., ve smyslu zásad zákona č. 108/2006 Sb. a standardů kvality sociálních služeb Ministerstva práce a sociálních věcí,

v Ivančicích 2014

 

 

 

 

Obecně prospěšná společnost Vítr v hřívě o.p.s.,

zapsaná v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Krajským soudem v Brně pod spisovou značkou O 569  

 

předkládá

v souladu se zákonem číslo 248/1995 Sb., ve smyslu zásad zákona číslo 108/2006 Sb.,

 

 

 

 

Výroční zprávu za rok 2013

 

Obsah:

 

Úvodem k historicky první výroční zprávě.

Statut obecně prospěšné společnosti Vítr v hřívě o.p.s.

Usnesení správní rady z 21. 06. a 30. 13. a dozorčí rady z 30. 12. 2013.

Vyhodnocení služeb a některých akcí v roce 2013.

Zpráva o hospodaření 2013.

 

Plán 2014

 Projekt „Společné poznávání života na farmě“ 2014. Kalendářní plán.

 Finanční rozvaha na realizaci činnosti volnočasových aktivit dětí a mládeže  v roce 2014

Zajištění všech možných aktivit pro děti a mládež

 

 

Výroční zpráva byla předložena

© ředitelkou Vítr v hřívě o.p.s. paní Ing.Bc.Evou Havlátovou

Výroční zpráva byla schválena správní radou Vítr v hřívě o.p.s. ve složení:

Prušová Martna, předseda správní rady,

Havlát Karel, členka správní rady,

Procházková Markéta, členka správní rady.

 

Kontakty

Vítr v hřívě o.p.s.,602 50 88 85, www.vitr-v-hrive-o-p-s.cz

Ing.Bc.Eva Havlátová, 602 50 88 85, e.havlatova@seznam.cz

Prušová Martna, 736 43 61 60, map.1@seznam.cz

Bankovní spojení 3445701399/0800

 

 

 

Výroční zpráva bude uložena ve sbírce listin vedené Krajským soudem v Brně ihned a bezodkladně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úvod a vlastní výroční zpráva:

 

Naše obecně prospěšná společnost byla založena na ustavující schůzi již dnem 20.11.2012 a následně zapsaná u Krajského soudu v Brně 14.března 2013

 

Hlavním cílem naší společnosti je vyvíjet činnost pro děti a mládež a nejen pro ně, ale i pro rodiny, dospělé i seniory a jako celek pro širokou veřejnost.

Máme k dispozici jezdecký oddíl, který funguje již 25 roků a na základě dlouholetých zkušeností a odborné vybavenosti zajišťujeme volnočasové aktivity pro děti a mládež. Po dlouholeté činnosti jsme se rozhodli založit obecně prospěšnou společnost, abychom lépe uplatnili své znalosti, dovednosti a profesionalitu celého týmu.

 

Jak naše činnost vlastně probíhá? Prostřednictvím jezdeckého oddílu jsme vytvořili malou fungující farmu s domácími zvířaty, kde hlavním zvířetem jsou koně. Koně zajišťují každodenní zájem o jejich péči a následně relaxační ježděním. Každý zájemce přichází kterýkoliv den a hodinu. Je odborně a pedagogicky veden k úkonům potřebným k manipulaci se zvířaty. Zde musím podotknout, že je velice nutné mít stálý dozor v rámci bezpečnosti účastníků. Do budoucna bychom chtěli zajistit zaměstnance, který by byl správcem a odborným dozorem, pro tuto náročnou celoroční činnost. Po seznámení se základní činností formou mimoškolního vzdělávání, dále pokračují manuální dovednosti každého účastníka. Preferujeme aktivní účast účastníka nad komerčním přístupem, který je anonymní a bez osobního přístupu.

 

 

V loňském roce, tedy v roce 2013, jsme zaznamenali zvyšující se zájem o naše služby v oblasti obecně prospěšné společnosti. Nevýhodou naší činnosti je start v prvním roce založení bez finanční pomoci a tak jsme museli často svoji činnost omezovat a nemohli jsme se plně rozvinout a rozšiřovat naši nabídku a zkvalitňovat dosavadní činnost.

Naše činnost je každý den bez ohledu na roční období. Do naší činnosti též patří víkendová a prázdninová činnost formou letních táborů. Letní tábory s koňmi jsou velmi atraktivní s bohatou činnosti a těší se velkým zájmem. V loňském roce 2013 jsme zajistili tři turnusy příměstské varianty táborů. Úspěšné jsou i víkendy pro rodiče a děti a skupiny spřátelených skupin dětí s jejich vedoucími (pionýrské oddíly, církevní organizace a další). Oblíbená je i táborová činnost pro školská příspěvková zařízení např. DDM Kuřim. Veškeré fotodokumentace naleznete na stránkách www.jopalmaivancice.estranky.cz a nebo na www.vitr-v-hrive-o-p-s.cz . K dispozici jsou oba weby z důvodu historického a dlouholeté činnosti původní organizace při ČJF.

 

Plán pro letošní rok 2014 na základě vypracovaného projektu, oslovit co nejvíce účastníků z řad dětí a mládeže a aktivních skupin, které by rozvíjely další znalosti a dovednosti.

 

 

Závěr

           

Finanční zprávu nelze předložit, jelikož výsledek je nulový, z důvodu nečerpání žádné dotace. Neobdrželi jsme ani žádné sponzorské a věcné dary.  

Jakmile bude naše prospěšná činnost podpořena, výsledky se ihned dostaví. Klademe důraz na smysluplné využití volného času pro děti a mládež a jejich zapojení do činnosti. Dětí a mládeže s omezenými příležitostmi je v našem okolí mnoho a tak jsme schopni pro ně zajistit volnočasové aktivity dle jejich představ.

 

 

                                   Vypracovala ředitelka Ing.Bc.Eva Havlátová

 

 

Náhledy fotografií ze složky Naše činnost 2013


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Outrageous Blood Pressure - National Mettle

(ABascasign, 8. 10. 2018 7:57)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-feminin-avis-lille/

Simple Ways to Farther down Blood Press

(ASweegmete, 29. 7. 2018 21:25)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-en-france/

 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Vítr v hřívě o.p.s.

Kpt.Jaroše 179/28
Ivančice 66491

Ředitelka
Ing.Bc. Eva Havlátová

+420602508885

e.havlatova@seznam.czArchiv

Kalendář
<< únor / 2020 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 43647
Měsíc: 838
Den: 24